הצטרפות לאיגוד

שאלות נפוצות

מי אנחנו?

האיגוד הוקם על ידי תסריטאים ולמען תסריטאים. מטרת האיגוד היא קידום היצירה המקורית בישראל, וקידום מעמד התסריטאי בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

פעילויות האיגוד העיקריות הן לובי פוליטי, השתלמויות מקצועיות וייעוץ פרטני.

מי יכול להצטרף?

כדי להצטרף לאיגוד יש לעמוד בקריטריונים הבאים: מי שסיים לימודי תואר בתסריטאות במוסד לימודים מוכר. ו/או מי שכתב לפחות 15 דקות מסך שהופקו ושודרו בפלטפורמות מוכרות.

מה נותנת לי חברות באיגוד?

קודם כל סולידריות עם חבריך למקצוע. אין עוד התאגדות תסריטאית ואין מי שידאג לזכויות התסריטאים, זה מקצוע בודד ולרוב עצמאי, חברות באיגוד עוזרת לנו להיות כוח הפועל למען המקצוע כולו.

בנוסף כל פעילויות האיגוד, הסדנאות וההשתלמויות פתוחות לחברי איגוד ללא עלות.

חברי איגוד זכאים לייעוץ מקצועי וייעוץ משפטי בכל נושא על ידי צוות המשרד והיועץ המשפטי של האיגוד.

ומה עם מי שלא עומד בקריטריונים?

האיגוד הוא גוף מקצועי והקריטריונים נועדו לשמור עליו ככזה, עם זאת אנחנו יודעים שיש הרבה אנשים שעושים צעדים ראשונים בתחום ועדיין לא עומדים בקריטריונים לקבלה לאיגוד, אנחנו עושים את כל המאמצים על מנת לעזור. אפשר תמיד לפנות אלינו דרך צור קשר ולברר מה אנחנו יכולים לעשות בשבילכם. אנחנו פועלים כעמותה, המשאבים שלנו לא גדולים ומופנים בראש ובראשונה עבור חברי איגוד.

מה זה שמירת יצירה?

אתם מוזמנים להגן על היצירות שלכם באמצעות שמירתם בארכיון הדיגיטלי של איגוד התסריטאים. לאחר ביצוע הליך קצר ושליחת היצירה אלינו, אנחנו נבצע חתימה דיגיטלית ונשמור את היצירה בארכיון. אפשר לשמור כל יצירה כתובה, היצירה נשמרת לחמש שנים.

שימו לב – יש לקרוא את כל ההוראות והנהלים לפני ביצוע ההליך.

השירות כרוך בתשלום.

יש לי רעיון מדהים לסרט/סדרה – האם אני יכול לפנות אליכם איתו?

איגוד התסריטאים הוא גוף מקצועי המאגד תסריטאים ועוסק במתן תמיכה מקצועית ומשפטית עבור חבריו. אנחנו מחויבים לייצג את כל חברינו באופן שווה ועל כן לא מקדמים יצירות אינדיבידואליות של חברי איגוד או אחרים. אנחנו לא עוסקים בהפקת תוכן, או בייצוג אומנים. לשם קידום היצירה שלכם יש לפנות לשותפים מקצועיים, סוכנים או חברות הפקה.

אני רוצה לשכור תסריטאי שיכתוב בשבילי רעיון – מה לעשות?

ניתן לפרסם אצלנו בלוח הדרושים ובניוזלטר הצעות עבודה לתסריטאים, שימו לב ההצעות פתוחות עבור כל חברי האיגוד. אנחנו יודעים שלרוב שיתופי פעולה בתחילת דרכו של הפרויקט מתבצעים ללא תשלום, האתר ולוח הדרושים שלנו אינם מקום למציאת שיתופי פעולה כאלה.

האם אני יכול לקבוע ייעוץ משפטי אצלכם?

הייעוץ המשפטי שלנו פתוח עבור כל חברי האיגוד ללא תשלום. ניתן לקבוע פגישה דרך עמוד צור קשר. אנחנו נותנים גם ייעוץ משפטי למי שאינו חבר איגוד, השירות כרוך בתשלום.