הצטרפות לאיגוד

שאלות נפוצות

מי אנחנו?

האיגוד הוקם על ידי תסריטאים ולמען תסריטאים. מטרות האיגוד הן קידום היצירה המקורית בישראל, וקידום מעמד התסריטאי בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

תחומי פעילות האיגוד העיקריים: קידום זכויות תסריטאים בזירה המקומית והבינלאומית, הפקת השתלמויות מקצועיות ומתן ייעוץ פרטני.

המשך…

מהם תנאי ההצטרפות?

כדי להצטרף לאיגוד יש לעמוד בקריטריונים הבאים: סיום לימודי תואר בתסריטאות במוסד לימודים מוכר, ו/או כתיבת לפחות 15 דקות מסך שהופקו ושודרו בפלטפורמות מוכרות.

מה נותנת לי החברות באיגוד?

קודם כל סולידריות עם חבריך למקצוע. אין עוד התאגדות תסריטאית ואין מי שידאג לזכויות התסריטאים, זה מקצוע בודד ולרוב עצמאי, חברות באיגוד עוזרת לנו להיות כוח הפועל למען המקצוע כולו.

חברי איגוד זכאים לייעוץ מקצועי וייעוץ משפטי בכל נושא על ידי צוות המשרד והיועץ המשפטי של האיגוד. בנוסף כל פעילויות האיגוד, הסדנאות וההשתלמויות פתוחות לחברי איגוד ללא עלות.

ומה עם מי שלא עומד בקריטריונים?

האיגוד הוא גוף מקצועי והקריטריונים נועדו לשמור עליו ככזה, עם זאת אנחנו יודעים שיש הרבה אנשים שעושים צעדים ראשונים בתחום ועדיין לא עומדים בקריטריונים לקבלה לאיגוד, אנחנו עושים את כל המאמצים על מנת לעזור. אפשר תמיד לפנות אלינו דרך צור קשר ולברר מה אנחנו יכולים לעשות בשבילכם. אנחנו פועלים כעמותה, המשאבים שלנו לא גדולים ומופנים בראש ובראשונה עבור חברי איגוד.

מה זה שמירת יצירה?

אתם מוזמנים להגן על היצירות שלכם באמצעות שמירתם בארכיון הדיגיטלי של איגוד התסריטאים. לאחר ביצוע הליך קצר ושליחת היצירה אלינו, אנחנו נבצע חתימה דיגיטלית ונשמור את היצירה בארכיון. אפשר לשמור כל יצירה כתובה, היצירה נשמרת לחמש שנים.

שימו לב – יש לקרוא את כל ההוראות והנהלים לפני ביצוע ההליך.

השירות כרוך בתשלום.

יש לי רעיון מדהים לסרט/סדרה – האם ניתן לפנות אליכם איתו?

איגוד התסריטאים הוא גוף מקצועי המאגד תסריטאים ועוסק במתן תמיכה מקצועית ומשפטית עבור חבריו. אנחנו מחויבים לייצג את כל חברינו באופן שווה ועל כן לא מקדמים יצירות אינדיבידואליות של חברי איגוד או אחרים. אנחנו לא עוסקים בהפקת תוכן, או בייצוג אומנים. לשם קידום היצירה שלכם יש לפנות לשותפים מקצועיים, סוכנים או חברות הפקה.

אני רוצה לשכור תסריטאית שתכתוב בשבילי רעיון – מה לעשות?

נשמח להפיץ לחברי האיגוד הצעות עבודה בכתיבה. אנו מודעים לכך שלעתים שיתופי פעולה בתחילת הדרך מתבצעים ללא תשלום, עם זאת הצעות העבודה שאנו מפרסמים הן בתשלום בלבד. לתשומת לב ההצעות שמפורסמות דרכנו פתוחות לכלל חברי האיגוד.

האם אוכל לקבוע ייעוץ משפטי אצלכם?

הייעוץ המשפטי שלנו פתוח עבור כל חברי האיגוד ללא תשלום. ניתן לקבוע פגישה דרך עמוד צור קשר. אנחנו נותנים גם ייעוץ משפטי למי שאינו חבר איגוד, השירות כרוך בתשלום.

איך מעדכנים את אמצעי התשלום לחברות באיגוד?

ניתן לעדכן את הפרטים אונליין:

כאן