בעקבות עצירת ההפקות והפיתוחים ברשות השידור, פנו איגודי היוצרים והעובדים בטלוויזיה במכתב בהול לרוה"מ נתניהו המכהן גם כשר התקשורת והשר האחראי על רשות השידור, בדרישה לפתרון המשבר ולהשלמת הרפורמה בשידור הציבורי

תסריטאים ותסריטאיות,
כפי שדיווחנו לכם בשבוע שעבר, עיכובים בביצוע הרפורמה בשידור הציבורי הובילו לאחרונה להקפאה מוחלטת של הפקות ופיתוחים ברשות השידור. בלית יכולת או נכונות לגבות אגרה וללא הזרמת כסף ממשרד האוצר, רשות השידור אינה מסוגלת לפעול ואינה עומדת בהוראת החוק או בהוראת בג"ץ שניתנה בעקבות עתירת ארגוני היוצרים וביניהם איגוד התסריטאים.

לא נשלים עם מצב זה שבו בין לילה נעלמת לה פרנסתם של מאות יוצרים ועובדים בשוק הטלוויזיה.

במכתב בהול שנשלח היום (חמישי) ע"י איגוד התסריטאים ואיגודים נוספים לרוה"מ, שר התקשורת והשר האחראי על תיק רשות השידור בנימין נתניהו, נכתב כי "רשימה ארוכה של הפקות נעצרו על ידי הרשות בשבועות האחרונים, כמדווח לנו מדי יום על ידי חברי וחברות האיגודים, אשר מוצאים את עצמם לפתע במצב שבו הפרנסה המתוכננת להם בעת זו נשמטת מתחת לרגליהם. חשוב להדגיש כי המדובר בין היתר ביוצרים בעלי חוזים חתומים אשר המדינה חבה להם כרגע את פרנסתם […] מעבר לפגיעה החוזרת והחמורה ביצירה, ביוצרים ובתרבות, חרב האבטלה מונחת על צווארי חברינו ומשפחותיהם".

לקריאת המכתב המלא>>

במקביל, עורכי הדין המייצגים את האיגודים בבג"ץ נגד רשות השידור, ינון סרטל ויהושע רזניק, פנו לכונס הנכסים הרשמי ברשות השידור והתריעו מפני אי-חוקיותה הברורה של הקפאת ההפקות ברשות. "המציאות שבה רשות שהוקמה על פי דין מפרה את הוראותיו המפורשות של החוק הינה קשה וחמורה ולכך התייחסו בעבר במילים קשות הן מבקר המדינה והן בית המשפט העליון […] אם לא יימצא פתרון דחוף לבעיה קשה זו, ננקוט הליכים משפטיים במטרה להביא לכך שרשות השידור תעמוד בהוראות החוק כפי שמצופה מכל אזרחי במדינה ועל אחת כמה וכמה מן המדינה עצמה ושליחיה".

חברי וחברות האיגוד, מאבק מדאיג זה מתנהל לעת עתה במישור המשפטי אך בלית מענה ראוי לא תיוותר בידינו ברירה אלא לחזור לרחובות ולהיאבק להצלת שוק ההפקה בשידור הציבורי ולהצלת פרנסתם של היוצרים. לא נשלים עם מצב שבו 120 מיליון ₪ השייכים ליצירה המקורית נעלמים כלא היו, אל מול הוראות החוק ובג"ץ המצדד ביוצרים. לא נשלים עם מצב שבו המדינה מבטיחה הכנסה ליוצרי היצירה המקורית רק על מנת להותירם רעבים ללחם בשל פוליטיזציה מיותרת ובניגוד להוראת החוק.

Print Friendly, PDF & Email