קרן הקולנוע הישראלי מודיעה על מועד הגשת בקשות למלגת התפנות ליוצרים בתחום הקולנועאת הבקשה ניתן להגיש החל מיום שני 6.11.17 ועד יום חמישי 30.11.17.

במפגש המיוחד בין ראשי ענף הקולנוע בגרמניה ובין המפיקים והיוצרים הישראליים שהתקיים במסגרת כנס הפיצ'ינג השלישי בפסטיבל הסרטים בירושלים ביולי 2008, הוצגה יוזמה ותוכנית אשר במסגרתה יוזמן מדי שנה יוצר/ת ישראלי להתארח בברלין לתקופה של שלושה חודשים, ולהשתלם במחיצתם של טובי היוצרים והמפיקים הפועלים בתחום הקולנוע בברלין ויוצר/ת ברלינאית יוזמן להתארח בארץ. בין השנים 2009-2017  יצאו בין אחד לשני יוצרים ישראליים מדי שנה להשתלמות בברלין. במקביל, הגיעו לארץ יוצרי קולנוע מברלין לתקופה של שלושה חודשים.

 

הפרויקט  "ברלין – 3 חודשים – 24/7 הינו פרי שיתוף הפעולה בין קרן הקולנוע הפדראלית של גרמניה, קרן הקולנוע של מחוז ברלין ברנדנבורג וקרן הקולנוע הישראלי.

במהלך השהייה תינתן לקולנוענים הישראליים ההזדמנות ללמוד ולהכיר את ענף הקולנוע בגרמניה ובמיוחד בברלין, להיפגש עם דמויות מובילות ומוכרות בכל תחומי העשייה הקולנועית בברלין, לקבל ליווי מקצועי השתלמות והנחייה בתחום בו הם עוסקים (לדוגמא: הפקה, בימוי, כתיבה, צילום, עריכה, מוסיקה לסרטים ועיצוב אומנותי).

היוצר/ת / מפיק/ה שת/יבחר, ת/ישהה במשך שלושה חודשים בברלין, הוא/היא ת/יקבל כרטיסי טיסה, מגורים, מלגת מחייה, לימודים והשתלמויות.

מנהלי קרן הקולנוע הפדראלית של גרמניה וקרן הקולנוע של מחוז ברלין ברנדנבורג ציינו את שיתוף הפעולה הפורה הקיים בין קרנות הקולנוע ובין היוצרים והמפיקים בשתי המדינות והמספר המרשים של ההפקות המשותפות (קו-פרודוקציות) ששיתוף פעולה זה הניב, ובמיוחד את הרצון והצורך להעמיק ולהרחיב את שיתוף הפעולה.

הוועדה המשותפת לגופים שיזמו את הפרויקט ניסחה את התנאים לבחירת המועמדים, את המועדים ואת אופן הגשת הפניות.

כתריאל שחורי, מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי, הוא הנציג הישראלי ליוזמה.

 

ההכרזה על היוצרים הישראלים שיוזמנו במסגרת יוזמה זו, תתבצע במהלך פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין בפברואר 2018.

 

לנוהל ההגשה

לטופס ההגשה

 

מידע על מלגת "ברלין – 3 חודשים – 24/7" ניתן למצוא באתר הקרן: www.filmfund.org.il

או במשרדי הקרן: שד' יהודית 12, תל אביב, טל': 03-5628180

Print Friendly, PDF & Email