הצטרפות לאיגוד

פרופיל חבר

Close
פרטי פרופיל
יואב הלוי
Yoav Halevy
פרטים נוספים

יואב הלוי הוא תסריטאי, במאי ומפיק קולנוע וטלוויזיה.

בוגר לימודים לתואר ראשון בחוג לקולנוע ולטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, ולימודי תואר שני בחוג ללימודי תרבות באוניברסיטה הפתוחה ובתוכנית הבינתחומית באומנויות באוניברסיטת תל אביב.

כסטודנט לקולנוע כתב, ביים והפיק את הסרט הקצר "מיטה אחרת – בוקר אחר", על פי סיפוריו של הסופר ואיש התיאטרון הישראלי נפתלי יבין, שקובצו בספר "ילדות ממושכת וקיץ וחורף בעיר אחרת". בסרט הקצר שיחקו עזרא כפרי ומיריי דיגלאן. הסרט הופץ באסופת סרטים קצרים ישראליים נבחרים, והוקרן בערוץ 2.

בשנת 1995 כתב את התסריט לסרט הקולנוע "לילה לבן", בבימוי ארנון צדוק. התסריט נכתב לאחר חצי שנה של תחקיר בשילוב עם חזרות ואימפרוביזציות של שחקני הסרט. הסרט התקבל לפסטיבל קאן בשנת 1996 וזכה בפרס הביקורת הצעירה בפסטיבל.

בשנת 1998 כתב את התסריט לסרט הטלוויזיה "צדק מוחלט" בבימוי ארנון צדוק ובכיכובה של עופרה חזה וארנון צדוק.

בשנת 2002 הפיק את סרט הקולנוע "טאהרה" אותו כתב ביחד עם אמו, בהשראת ספרה של דורית זליברמן "סירוס". בסרט כיכבו מיטל דוהן וג'וליאנו מר. הסרט הוא אחד הסרטים הראשונים שעסקו בתופעת מילת הנשים. הקרנת הבכורה העולמית של הסרט התקיימה בפסטיבל קארלו וי – וארי, היה מועמד לפרסי אופיר, ונמכר להפצה בבתי קולנוע וברשתות להשכרת סרטים בארצות הברית.

בשנת 2006 הפיק את סרט הקולנוע "מכתבים לאמריקה" אותו כתב וביים חנן פלד. בסרט כיכבו רמי הוייברגר, יבגניה דודינה ודובלה גליקמן. הקרנת הבכורה עולמית של הסרט התקיימה בפסטיבל פאלם ספרינגס בארצות הברית והסרט היה מועמד לפרסי אופיר.

בשנת 2010 הפיק את הסרט הדוקומנטארי "בגוף שלישי" בבימוי ארתור יעקובוב ושרון אטיאס. הסרט זכה בפרס הסרט הדוקומנטארי הטוב ביותר בפסטיבל חיפה.

בשנת 2013 ביים, הפיק וכתב את הסרט הדוקומנטארי "לשכה 06" המספר את סיפורם של חוקרי אדולף אייכמן שהכינו את כתב התביעה נגדו. הסרט זכה בציון לשבח על מצוינות קולנועית בפסטיבל ירושלים, נבחר להיות משודר כסרט המרכזי בערבי יום השואה בערוצי הטלוויזיה בישראל, הוקרן בטלוויזיות רבות בעולם, ובבנייני האו"ם לרגל אירועי יום השואה הבינלאומי, 2020.

במקביל לפעילות כיוצר קולנוע, פועל משנת 2006, כמרצה לקולנוע, ומכהן כראש תחום הפקה במחלקה לקולנוע, בפקולטה לאומנויות המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל. בשנת 2020 כיהן כמ"מ ראש המחלקה לקולנוע בפקולטה לאמנויות המדרשה , במכללה האקדמית בית ברל.

פרטים מקצועיים
קישורים לאתרים חברתיים
http://www.opendoorsfilms.com
https://www.imdb.com/name/nm0355069/?ref_=fn_al_nm_1
פרטי חשבון חבר