הצטרפות לאיגוד

פרופיל חבר

Close
פרטי פרופיל
ליאור רז
Lior Raz
פרטים נוספים

ליאור רז הוא שחקן ותסריטאי ישראלי.
זכה בשני פרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה, עבור משחק ועבור כתיבת התסריט הטוב ביותר לסדרת הדרמה "פאודה".
בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב.

יצירותיו:
בשנת 2014 יצר את הסדרה "פאודה" יחד עם אבי יששכרוף. בסדרה הוא גם מגלם את הדמות המרכזית, של דורון, מפקד צוות מסתערבים של השב"כ. על משחקו בעונה השנייה של הסדרה זכה בפרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה בשנת 2018. באותו טקס היה שותף גם לזכייה בפרס על כתיבת התסריט הטוב ביותר, גם כן ל"פאודה", יחד עם אמיר מן, מיכל אבירם ואבי יששכרוף. יוצרי הסדרה זכו בסך הכול ב-11 פרסים באותו הטקס. בדצמבר 2017 עלתה לשידור העונה השנייה של הסדרה וקיבלה ביקורות חיוביות, ובנוסף נמכרה להפצה לרשת נטפליקס הבינלאומית.
ב-2020 החל לעבוד על סדרת הטלוויזיה "פגע וברח", גם היא מבית נטפליקס.

משחק בתיאטרון:
"דון ז'ואן" (בתיאטרון גשר), "גילוי אליהו" (שזכה בפסטיבל עכו), "מקבת'" ו-"הנערים".

משחק בטלוויזיה:
"מתי נתנשק" בתפקיד ראשי, "משחק החיים" ו"מיכאלה" כשוטר, ב"מילואים" כיוני השליש, ובסדרה "אדומות" בתור השופט בן שבת. הוא השתתף גם בסדרות "אולי הפעם", "סרוגים", "תיבת נח", בעונה השנייה של "מסודרים", בעונה השנייה של "מסכים", בסדרה "גירושים נפלאים", ובסדרה "האי" עונה 3. בשנת 2012 שיחק בסדרת דרמת הריגול של yes "תא גורדין" בתפקיד ניסן. בשנת 2013 שיחק בסדרת הדרמה של הוט "פצועים בראש" בתפקיד חוקר המשטרה הראשי. כן גילם בעונה הרביעית של "הבורר" את מפקד המשטרה, והשתתף בסרטו של הבמאי נדב לפיד "הגננת". החל מספטמבר 2016, רז משתתף בתור עמוס, האנטגוניסט הראשי בדרמת המתח הקומית "מטומטמת" של חברת HOT.

משחק בקולנוע:
סרטה של ג'ולי שלז "מוכרחים להיות שמח", בסרטים "הכל מתחיל בים", "אודות המוניטין", "מבול", ובסרטים אמריקאים - "המקור", בבימוי מייקל מאן, "הר הזיתים" ו"מחץ הדלתא". בשנת 2008 גילם בסרט הגרמני "Nachtgebet" את אביתר, רופא ישראלי המפתח רומן עם פעילת שלום גרמנייה, המגולמת על ידי השחקנית הגרמנייה הנרייטה היינצה. בשנת 2011 גילם את דמותו של עשהאל בסדרת הדרמה של הוט "ילדי ראש הממשלה", לצד רמי הויברגר. כמו כן שיחק בסרטו של שמי זרחין "העולם מצחיק" בתפקיד ברק.

באוגוסט 2018 יצא לאקרנים ברחבי ארצות הברית ובנטפליקס הסרט "מבצע פינאלה", העוסק בלכידת אדולף אייכמן. בסרט זה מגלם רז את ראש המוסד השני איסר הראל. בשנה זו גם שיחק בסרט הבריטי-אמריקאי "מריה מגדלנה" בכיכובה של רוני מארה.
בשנת 2019 שיחק בסרטו של מייקל ביי "מחתרת השישה" בתור רובאץ' אלימוב, לצדם של ראיין ריינולדס ומלאני לורן. הסרט עלה לרשת נטפליקס בדצמבר.
בנוסף רז שותף בחברת ההפקה "קוקורוזה".

פרטים מקצועיים
פאודה - טריילר עונה 3
קישורים לאתרים חברתיים
https://www.liorraz.co.il/
פרטי חשבון חבר