בשורה ענקית ליוצרים וליוצרות המגישים תסריטים לקרנות הקולנוע: הקריטריונים להגשה אוחדו!

יוצרות ויוצרים יקרים,

אנחנו שמחים לבשר על האחדת הדרישות בקרנות הקולנוע להגשת סרט עלילתי!

לאור המצב הנוכחי בו יוצרים בפרויקט עלילתי נדרשים להגיש גרסאות שונות של יצירתם לכל קרן, האיגודים פנו לקרנות הקולנוע בבקשה לאחד את הקריטריונים. כך למשל, במקום שבקרן אחת תידרש הגשה של 4 עמודי סינופסיס ובאחרת 6 עמודים, בכולן ניתן יהיה להגיש 4-6 עמודים. האחדה זו תאפשר ליוצרות וליוצרים להתפנות להכנת גרסה אחת ומיטבית של הפרויקט העלילתי, אותה יוכלו להגיש לכל הקרנות בכל מועדי ההגשה הפתוחים.

מדובר ביוזמה משותפת שנרקמה בשיתוף איגוד הבמאיות והבמאים, איגוד מקצועות האנימציה ואיגוד התסריטאים, בזכות ברכתן, עזרתן והתגייסותן הסולידרית של קרנות הקולנוע:

קרן הקולנוע הישראלי

קרן רבינוביץ' – פרויקט קולנוע

קרן גשר לקולנוע רב תרבותי

הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה

וקרן קולנוע נגב.

ההאחדה שלפניכם ולפניכן נעשתה לאט ובזהירות, ומתוך מחשבה מרובה ותיאום בין כל הדרישות, הצרכים והרצונות של הקרנות.  לנוחיותכם/ן, הכנו מסמך שמרכז ועושה סדר בקריטריונים להגשה לקרנות ואנחנו מזכירים שיש לשים לב לדרישות של כל הגשה במועדה – ובמיוחד להגשות בפרויקטים מיוחדים בהן יתכנו בקשות ספציפיות אשר חורגות מהקריטריונים המאוחדים.

הקריטריונים המאוחדים יכנסו לתוקף במהלך שנת 2022 לאחר תקופת הערכות.

לסיום, מתוך ניסיון מקצועי שלנו כתסריטאים ותסריטאיות –

למרות הקריטריונים המאוחדים, אנחנו ממליצים תמיד לעבור על המסמך שלכם לפני שאתם שולחים אותו ולא להוציא אותו באופן אוטומטי רק בגלל שהוא כבר מוכן מהגשה קודמת.

השכתוב מחייב אתכן ואתכם להתמודד שוב עם הסיפור, וזה רק לטובה.

קדימה ליצור!

Print Friendly, PDF & Email